Зак Иди се присъединява към 2000 точки, 1000 борби в клуба от Големите 10 като номер 2 Пърдю изпреварва Рътгерс
AP News | 2024-01-28 | 22:41:33

ПИСКАТУЕЙ, Ню Джърси (AP) — Зак Иди има 26 точки и 12 борби и стана шестият играч в историята на Конференцията на Големите десет да спечели 2000 точки и да вземе 1000 борда във водещия номер 2 Purdue до трудна победа с 68-60 над Rutgers в неделя.

Брейдън Смит направи най-добрата си игра от месец и добави 19 точки, за да помогне на Boilermakers (19-2, 8-2) печелят петата си поредна игра и прекратяват серия от три загуби в Jersey Mike's Arena. Това беше едва третата им победа над Rutgers (10-9, 2-6) в последните осем срещи като цяло.

Ондре Хаят имаше 15 точки, а Клиф Оморуи 13 за Scarlet Knights, които направиха мач с стрелба с 50% през второто полувреме, за да завърши два пъти наравно в рамките на две точки, след като губеше с 14.

Последният път беше, когато първокурсникът Гавин Грифитс удари скок 5:19, за да намали преднината на Purdue до 55-53.

Смит, който не бе отбелязал повече от 14 точки в последните си девет мача, изпревари линията, за да върне преднината обратно на четири.

След като Оморуи направи едно от двете наказателни хвърляния, Флетчър Лойер направи три наказателни хвърляния, след като беше фаулиран при удар от далечно разстояние, Смит удари опаковане, а Еди забив, за да направи мача недостъпен.

Рътгерс не отбеляза гол от игра във финала 2:02 и само два във финала 5:19, като загуби у дома за втори път в 11 мача този сезон.

Изоставайки с 33-20 на полувремето след като беше държан на 27% стрелба от полето, Rutgers намери своята стрелба през второто полувреме и използва серия от 19-7, за да заличи почти преднината на Purdue.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Purdue: Имаше проблеми през второто полувреме в Rutgers, но това беше норма. Boilermakers са с 4-2 като гост, така че шест от последните 10 мача от конференцията ще бъдат у дома, където е непобеден в лигата този сезон.

Rutgers: The Scarlet Knights с 2-5 от началото на годината и проблемът продължава да е да се събере 40-минутен мач.

Purdue: домакин на Northwestern в сряда.

Rutgers: Домакин е Penn State в сряда.